Wideofilmowanie Łęczyca

Kamerzysta na wesele - czy warto

Pamięć jest bardzo ulotna. Po kilku latach szczegóły nawet najpiękniejszych wydarzeń w życiu zaczynają się zacierać, szczególnie jeśli nic nie zostało utrwalone na zdjęciach czy filmie. Jednym z takich wyjątkowych dni, przy których koniecznie należy zadbać o pozostawienie jakiejś pamiątki, jest ślub. O ile jednak nikt nie kwestionuje obecności na weselu fotografa, to z kamerzystą jest nieco inaczej. Wynika to między innymi z kosztów, dwukrotnie większych w porównaniu z samym zatrudnieniem kogoś do robienia zdjęć. Ale też tego, że wielu osobom filmy weselne kojarzą się z nudnymi, kilkugodzinnymi relacjami, z obowiązkowym uwiecznieniem obiadowego "kotleta" oraz obściskujących się po kilku kieliszkach wujków. Tymczasem obecnie wideofilmowanie Łęczyca wygląda zupełnie inaczej, niż powszechnie panujący stereotyp na ten temat. Dzięki nowoczesnej technice kamery są niewielkie i poręczne, dzięki czemu operator może wykonywać swoją pracę dyskretnie i bez przeszkadzania uczestnikom uroczystości. Sam montaż to wybranie najważniejszych scen i stworzenie z nich filmu, który będzie pewnego rodzaju dokumentem, nie zanudzi podczas oglądania, ale przywoła najpiękniejsze wspomnienia. O ile na zdjęciach można wspaniale uwiecznić to, co się dzieje w konkretnej chwili, to nie oddadzą one całej otoczki, która z daną sceną wię wiąże. Nie oddadzą też dźwięku, a przecież wypowiadane słowa, rozmowy czy żarty także są ogromnie ważne, i także one warto zachować sobie na pamiątkę. I właśnie dlatego warto zdecydować się na nakręcenie filmu ze swojego wesela, żeby po latach móc go sobie włączyć i przypomnieć sobie, co się działo na uroczystości. Oczywiście jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to zapewne zdecyduje się wyłącznie na fotografa, ale jeżeli środki mu na to pozwolą, to na pewno nie będzie żałował filmowej oprawy swojego ślubu.

Kamerzysta Łęczyca

Jak wybrać dobrego kamerzystę

Jeśli decyzja o wyborze kamerzysty została podjęta, to jeszcze trzeba znaleźć odpowiednią osobę, a to jak się okazuje wcale nie jest takie łatwe. Pierwszym krokiem powinno być oszacowanie budżetu i zastanowienie się nad swoimi oczekiwaniami względem samego filmu. Ceny za takie usługi są bardzo zróżnicowane, zależą między innymi od tego, jakim doświadczeniem i sprzętem dysponuje kamerzysta Łęczyca, jak długo będzie on pracował w czasie uroczystości oraz na jakie usługi dodatkowe zdecydują się nowożeńcy. Często pary młode wybierają kamerzystę z polecenia, jeśli wcześniej sprawdził się on na ślubie kogoś z rodziny czy znajomego. Można też szukać przeglądając ogłoszenia w prasie branżowej czy internecie, choć tu istnieje ryzyko, że nie do końca wiadomo na kogo się trafi. Podczas rozmowy koniecznie trzeba dokładnie omówić zakres usług, ale też dowiedzieć się o takie rzeczy, jak używany sprzęt, doświadczenie, czas realizacji a nawet pozwolenie na filmowanie w kościele. Bardzo ważnym elementem zlecenia jest szczegółowa umowa, stanowiąca zabezpieczenie obu stron. Jeśli ktoś nie chce takiej umowy podpisać, twierdząc że wszystko się ustali na "słowo", to należy z dużą ostrożnością podchodzić do takich zapewnień, bowiem w przypadku ewentualnych sporów ciężko będzie cokolwiek udowodnić.

Na koniec należy pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Często rozmawiając z wybranym kamerzystą i oglądając jego dotychczasowe produkcje jest się przekonanym, że to właśnie on pojawi się wraz z kamerą na weselu. Zdarzają się jednak sytuacje, że takie osoby są mocno rozchwytywane, nie są w stanie obsłużyć wszystkich imprez, i wysyłają na nie współpracowników. Jeżeli ci mają pojęcie o swojej pracy, to efekty mogą być całkiem niezłe, ale jeżeli na ślubie pojawi się przypadkowa osoba, to nie wiadomo, co z tego wyjdzie.

Filmowanie Łęczyca

Nasze studio

Nagrywaniem ślubów, komunii i innych rodzinnych uroczystości nasze studio zajmuje się od ponad dwudziestu lat, współpracujące z nami osoby cały ten czas doskonaląc swój warsztat i umiejętności. Dla nas filmowanie Łęczyca to nie tylko codzienna praca, ale też i pasja, która sprawia, że zawsze dążymy do jak najlepszych efektów i pełnego zadowolenia klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy w pełni indywidualnie, dokładnie ustalając jego zakres oraz wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Jednocześnie jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie, chętnie pomagamy w realizacji własnych pomysłów i wizji. Cechuje nas pełen profesjonalizm, w czasie swojej pracy staramy się z jednej strony utrwalić wszystko, co ważne podczas uroczystości, a jednocześnie robić to dyskretnie i bez przeszkadzania uczestnikom. Naturalność, spontaniczność, emocje - to wszystko można znaleźć na filmach, które od wielu lat nagrywamy. Klienci cenią nasze studio za profesjonalną obsługę, wysoką jakość usług, ale też i konkurencyjne ceny.

W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który sprawdza się w każdych warunkach. Używane w naszym studiu kamery to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia, gwarantujące idealną jakość obrazu i dźwięku, a jednocześnie lekkie i poręczne. Dysponujemy również dronem, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać niesamowite ujęcia z lotu ptaka. Film z uroczystości to jednak nie tylko samo nagranie jej przebiegu, ale też późniejszy montaż i obróbka. Na tym etapie stosujemy zaawansowane oprogramowanie, pozwalające uzyskać mnóstwo ciekawych, oryginalnych efektów specjalnych. Zawsze spełniamy oczekiwania naszych klientów, dając im wspaniałą pamiątkę na długie lata.